Kontrowersje wokół „zawieszonej kawy”

Zawieszona kawa to taki pomysł na pomoc bezdomnym. Jeśli masz ochotę napić się kawki, i jednocześnie wspomóc biednych i potrzebujących, możesz w kawiarni „zawiesić” dla nich ten gorący i jakże potrzebny do życia napój. W praktyce ma to wyglądać następująco: przychodzisz do kawiarni, która bierze udział w akcji. Kupujesz kawę dla siebie/żony/dziewczyny/męża/brata/wujka oraz prosisz też o np. 2 zawieszone kawy. W rezultacie płacisz za swoją kawę plus te dwie dodatkowe. Wychodzisz zadowolony, że spełniłeś dziś dobry uczynek. Tego samego dnia/za tydzień/za miesiąc do tej samej kawiarni przychodzi bezdomny/biedny/potrzebujący, który o akcji dowiedział się zapewne z fejsbuka i pyta kelnerkę, czy ma jakieś zawieszone kawy. Jeśli tak, otrzymuje ją za darmo.

Cała absurdalność tej akcji polega moim zdaniem nie na tym, że zazwyczaj kawiarnie są piękne i pachnące, a bezdomni wręcz przeciwnie lub na tym, że jak niby ten bezdomny dowie się o tym, że czeka na niego darmowa kawa. Według mnie po prostu bezdomnemu ta kawa jest potrzebna jak rybie kaloryfer. Nie rozumiem dlaczego ktoś sądzi, że taki bezdomny potrzebuje napić się Latte Macchiato, albo kawy z syropem karmelowym. Dlaczego nikt nie wpadł na pomysł „zawieszonej bułki”, albo „zawieszonego obiadu w jadłodajni”? Ja tego nie pojmuję, dlatego w akcji udziału nie wezmę, jednak możecie być pewni, że gdy spotkam bezdomnego pod sklepem spożywczym, kupię mu bułkę i kiełbaskę lub wrzucę kilka złotych do czapki.

3 myśli nt. „Kontrowersje wokół „zawieszonej kawy”

  1. Hej :) Bardzo dziękuję Ci za miłe słowa i również trzymam kciuki! :) Ja niestety na dietach przejechałam się już wielokrotnie i dlatego próbuję zmienić coś w inny sposób ;) Dieta jest równie ważna, ale tylko jeśli jest to zmiana długotrwała. Powodzenia! :)

    • Dokładnie, poza tym, przeciętnie kawa kosztuje w kawiarni około 8 do 12 złotych. Za 12 złotych spokojnie kupimy bochenek chleba i kg kiełbasy (albo pół). Bez porównania. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za komentarz ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>